Kaip įsirengti pirtį?

Publikuoti šios svetainės tekstus, nuotraukas ir iliustracijas be autoriaus sutikimo griežtai draudžiama.

© www.pirciuirengimas.info

Kaip įsirengti pirtį?

Pradiniame etape būtina pasirinkti kokio tipo garinės norit.

  1. Rusiška pirtis: temperatūra 60-70 laipsnių, drėgmė – 40-60%.
  2. Baltijos pirtis: temperatūra 80-100 laipsnių, drėgmė – 35-40%.
  3. Suomių pirtis: temperatūra 90-120 laipsnių, drėgmė – 10-15%.

Garinės tipas yra labai svarbus, nes priklausomai nuo jo, yra parenkamos medžiagos įrengimui ir sienų mazgai. Jei yra drėgnesnė aplinka, rekomenduojama daugiau vėdinti ir naudoti vandeniui atsparias medžiagas. Nuo garinės tipo taip pat priklauso kaip bus kalama dailylentė. Suomių garinėje kalti dailylentę galima vertikaliai, kadangi aplinka bus vienoda visos lentos ilgyje. Rusiškoje garinėje dailylentė sukalta vertikaliai viršuje bus sausoje aplinkoje su aukšta temperatūra, o apačioje aplinka yra labai drėgna su žema temperatūra. Panašios klaidos sukelia deformaciją: išsipūtimas iš apačios ir dailylentės susitraukimas iš viršaus. Tokią klaidą galima pašalinti dailylentės pločio pagalba (siauroje dailylentėje yra daugiau jungčių ir griovelių, todėl konstrukcija tampa elastingesne), arba dailylentės sukalimas horizontaliai.

Ventiliacijos svarba…

Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas vėdinimui tarp dailylentės ir atspindinčio paviršiaus. Todėl suomių garinėse leidžiama montuoti dailylentę iki pat grindų, o labiau drėgnuose garinėse montuojant dailylentę reikėtų ją pakelti 150 mm nuo grindų.

More

Krosnis – garinės širdis….

Yra tam tikras pirčių procedūrų specifiškumas. Nepriklausomai nuo to, kokia garinė ir kas bebūtų jos gamintojas, per pirmuosius 2 apsilankymus mes pateksime į patalpa su tam tikrą oro temperatūrą, kuri yra idealiai prisotinta deguonimi.

More

Grįžtame prie ventiliacijos. Jos būtinybė yra akivaizdi dėl krosnies ir mūsų vartojimo. Krosnys, kuriose karšti akmenys yra už durelių ir tam kad ant akmenų užpilti vandens reikia tas durelės atidaryti, yra geriausios oro kokybės požiūriu.

More

Oras pirtyje…

Kalbant apie oro kokybę, čia yra keletas klaidų. Paprastai oro tiekimui imamas oras iš priepirčio, kas labai vargina. Jeigu priepirtyje gerą oro ventiliaciją tai viskas bus puiku. Bet kokiu atveju šio oro kokybė negali būti lyginama su oru už lango.

More
stoune sauna

Labai svarbus etapas yra apdailos medžiagų pasirinkimas. Čia svarbu atkreipti dėmesį į medžiagos savybes:

  1. Minkštumas.
  2. Kvapas.
  3. Atsparumas karščiui (pvz.: drebules, ąžuolo, beržo mediena stipriai įkaista gali nudeginti).
  4. Atsparumas vandeniui (drėgmei).

Siūlome platų medienos pasirinkimą. Pirties / saunos medžiagos:

Paprastoji drebulė (Populus tremula)

Paprastoji drebulė arba drebulė – tai lapuočių medis, kuri priklauso tuopa genčiai iš gluosnių šeimos. Paplitusi Europoje, Azijoje ir Šiaurės Afrikoje. Drebulė puikiai tinka garinėje nes joje nėra dervos, ne deformuojasi ir neįkaista. Drebulė yra gražaus šviesaus atspalvio. Dėl savo lygios tekstūros yra lengvai dažomą. Drebulės pridėtinę vertę papildo terminis apdorojimas, kurį mes atliekame.

Spindulinė pušis (radiata) (pinus radiata)

Spindulinė pušis – pušinių šeimai priklausanti spygliuočių medis, spygliuočių genties. Paplitusi Vakarų Šiaurės Amerikoje. Norint išgauti medieną, šis medis auginamas Naujojoje Zelandijoje, Australijoje, Pietų Afrikoje, Čilėje, Ispanijoje. Spindulinė pušis – labai lengva mediena, yra išskirtinė medžiaga saunų ir pirčių statybai. Kartu reikia nepamiršti, kad šis medis yra minkštas ir lengvai braižosi. Mes siūlome įvairias vidinės apdailos medžiagas garinės ir pirties įrengimui iš spindulinės pušies medienos.

More

Pirtis jau seniai nebėra tik garinė pirtis. Tai vieta atsigavimui ir geros būklės palaikymui. Kartu su funkcionalumu ir paprastu pirties pastatymu, emocijos vaidina vis svarbesnį vaidmenį kuriuos jūs patiriate, kai einate į pirtį ir joje randatės.

More

Įrengiant garinės be tradicinių gultų, siūlome įvairių formų dalių; galite naudoti paruoštus modulius ir įvairių tipų apvadus ir atlošus. Taip pat įvairūs pirties reikmenys. 

Mūsų katalogo naujovė – dailylentė su špuntu . Jį gali būti naudojama ne tik garinės įrengime, bet ir idealiai tinka gyvenamųjų patalpų, biuro sienų dekoravimui.

Be standartinių produktų gaminame medžiagas pagal mūsų klientų pageidavimus. Tiems, kurie nesijaučia tokie pasitikintys garinės įrengime, siūlome išsamų sprendimą aukščiausiu lygiu: nuo sienų dangos iki šildymo ir apšvietimo. Pavyzdžiai parodyti nuotraukose.

Montavimas ir priežiūra. Pirties statybos metu labai svarbu užtikrinti, kad įrengimas būtų atliktas teisingai ir efektyviai. Tik šiuo atveju galime garantuoti produktų kokybę ir ilgaamžiškumą. Taip pat nepamirškite, kad mediena yra gyva medžiaga. Tam, kad ji ilgai tarnautų, būtina ją reguliariai ir teisingai prižiūrėti.

Išsirinkite mus savo svajonių garinės įrengimui, pažadame nenuvilsime….

Call Now Button+37067918797